beydagi

 
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • dark color
  • red color

Ziyaretçilerimizin dikkatine!

Kişi ve topluma özel gelen bazı mesajlar yüzünden ve toplumu rahatsız ederek anlamsız içerikler deftere yansıdığı ve yasal kurallara uyulmadığı
için bundan sonra , defter'e yazılan mesajlarınız ancak yönetici tarafınadan onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Lütfen deftere aynı içerikli mesajları tekrarlamayınız.
Saygılarımla
Webadmin

Yasal Kurallar

Ziyaretçilerimizin dikkatine:
Mamurek.com serveri üzerinde yer alan defterlerde yayinlanan mesajlardan mesaj kullanicilari sorumludur. Bu mesajlarin iceriginden mamuek.com sorumluluk kabul etmez. Asagida siralanmis olan konular mesaj iceriginde yer alamaz, bu konulara yer veren içerikler uyari yapilmadan sistemden silinir gerekirse mesaj sahibinin IP numarasi yetkililere iletilir.
Yasak olan icerikler:

Hacking, Warez, Appz, Serialz, Crackz, CD-Keys, Password Generators ve benzeri konular:Her türlü yasadisi konu, Pornografi.ciplaklik, Illegal sitelere link vermek. Mp3, Film, lisansli software, uygunsuz resimlere ait linkler, Spam email olusturmak, Uyusturucu maddeler, Terörizm, Asiri milliyetcilik, irk, din ayrimi yapan mesajlar, Bir kisiyi veya toplulugu kücültücü mesajlar, Lisansli ürünlere ait copyrights haklarina zarar verici mesajlar Ücretli uydu sistemlerini ilegal sekilde seyretmeye yarayan program, aciklama, bilgi sunmak.Serverimizde yer alan forumlar hergün düzenli olarak icerik taramasindan gecirilir.
Anasayfa arrow Ziyaretci defteri

Ziyaretci defteri

Ziyaretçi defterine yaz


TURAN ONAY    11 Kasım 2006 14:33 |
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
yukardaki yazıyı yazarken eklemeyi unuttuğum sitemizdeki yenilikler.sitedeki değişik ve yenilikler gayet güzel olmuş emeklerinizden dolayı teşekkürler sayın hasan üstgül.

turan    11 Kasım 2006 14:21 | malatya
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
HZ.ALİ nin bir sözüyle merhaba demek istiyorum`İNANDIĞINIZ GİBİ YAŞAMAZSANIZ,YAŞADIĞINIZ GİBİ İNANMAYA BAŞLARSINIZ`bilindiği gibi mamurekte camii açılmiş,gayet hoş görülü bir davraniş.ama cem evinin olmayışı çok üzücü.ALEVİLİK islamiyetten önce varolması ve islamiyetten çok şey alarak büyük bir felsefe,büyük bir kültür,inanç ve yaşama bicimi olmuştur.binlerce yıllık bir felsefe,birikim mamureklileri etkileyememiş demekki ve mamurekte cem evi yok.yani camiinin yapılması belki cemevine vesile olur.CAMMİ ile birlikte mamurek kardeşliğe verdiği önemi,alevilik hoşgörüsünü göstermiştir.demokrasinin bir gereği olarak,farklı inançlara saygı olarak mamureyin itibarı artmiştir kuşkusuz.ama mamurek bunun farkındamı,yoksa inançlarınımı deyiştirdi tartışılır bir konu.bir diyer önemli konu SAĞLIK OCAĞININ boş olması kaygı verici.hatırlıyorumda 1989 yıllarinda hiç olmazsa bir ebe vardı şimdiye baktığımızda 2007 e gireceğiz sağlık ocağimiz boş.komşomuz olan yaygında ise sağlik ocağı yıllardır çalışıyor.aynen okullarımız gibi.söğüt ilköğretim okulunda 1984-87 yıllarında 6 öğretmen varken 2006 yılında öğretmen sayısı yarıya inmiştir,nerdeyse tüm öğrenciler bir arada.diğer okullarımız içinde durum aynı.aslıda balıkdere,yapraklı pına ve söğüt ilköğretim okulları taşımalı olarak tek çatı altında öğrenim görseler hem öğrenci sayısının yeterli,hemde öğretmen sayısının yeterli olacağını düşünüyorum.sözü fazla uzatmadan sayın ÜSTGÜL ve tüm MAMUREKLLİLERE SELAM

hidayet güven    10 Kasım 2006 18:44 | çengelköy/üsküdar/istanbul
selam tüm mamurekli dost ve akrabalarıma.Ben 1963 malatya doğumlu. 20 yıldır istanbuldayım. fakat her yıl malatya ya giderim. tüm dost ve akrabalarımı ziyaret ederim. hısımımız hasan üstgül böyle bir site oluşdurmakla tüm mamurekli insanların arzusu olan bu siteyi kurmayı oluşdurduğu için.hasan üstgül'e candan, sevgiler ve saygılarımı iletirim.aşağı yukarı her zaman olmasa bile bir kaç gün içinde siteyi sürekli ziyaret ederim.burda dikkatimi çekn bir şey oldu.mamurek deyince akla yalnızca söğüt mü geliyor.benim bildiğim mamurek elmalısıyla söğütüyle balıkderesiyle düşünülüyor.balıkdere ve elmalıdan bahsedilmiyor. yoksa elmalı ve balıkdere silindimi))) tabiki esbiri ,silinmedi ama sayın hasan bey biraz da olsa senin mamurekde bu işlerle uğraşan yardımcıların varsa söyle diğer köyler hakkında da bilgi verilmesi için çalışılsın. yardımcın yoksa sen tatil zamanlarında elmalıda ve balık derede birilerinin çayını içmeye gidip onlar hakkında da çalışmalar olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. birde köyümüze cami yapılıyor. camiye karşı değilim.kültürümüzde her inanca her ibadete saygımız var. yalnız köyümüzün kendi kültürümüze göre bir cem evide olması daha yakışıklı olur .tüm mamureklilere saygı ve sevgilerimi iletirim. hidayet güven üsküdar/istanbul

Hasan Üstgül    31 Ekim 2006 10:59 | Hannover Almanya
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
Sitemizde bazı deşişiklikler yapıldı ve yeniden hizmetinize sunuldu. Lütfen rastladığınız hataları site yöneticisine bildiriniz. Teşekkürler.
Not: Önceki defter içerikleri bu deftere aktarıldı.

Mehmet Altun    27 Ekim 2006 19:02 | Bremen Almanya
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
YALNIZLIK NE UCSUZ BUCAKSIZ MAVI DENIZDE OLMAK NEDE BIR COL ORTASINDA TEK BASINA OLMAKTIR. YALNIZLIK SEVDIKLERINDEN UZAK BAYRAMLARDA YALNIZ KALMAKTIR. HEPINIZIN RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN. 23.10.2006

Nuri Çiftehan    27 Ekim 2006 19:00 | Malatya
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
Sevgili; Hasan Üstgül merhaba
öncelikle Mamurekliler adına yapmış olduğun, bu özverili site çalışmanı geç duymakla birlikte sizi yürekten kutluyorum. işlerim nedeniyle uzun bir süre Mersin'de olmamdan dolayı Mamurekli olmaktan her zaman gurur duyan bir Mamurekli olarak, gelişmeleri uzaktandan da olsa izledim. Şahsınızın emeği olan bu sitenin aracılığı ile tüm Mamureklilerle düşüncelerimi paylaşmayı çok anlamlı buluyorum. özellikle beni en çok mutlu eden üniversite okuyan çağdaş bir gençliğimizin varolmasıdır. Bu gençlerimizin yazılarından da anlaşıldığı gibi umut, barış ve yaşanır çağdaş bir Mamurek yaratma sevdasıdır. Bundan dolayı tekrar seni ve bu sevdada emeği olan gençlerimizi tekrar kutluyorum.
Ançak tüm bu gelişmelere rağmen, övgüyle bahsettiğimiz, düne kadar Malatya'da büyük saygınlığı olan Mamurek yerine kardeşin kardeşle konuşmadığı, komşuluk ilişkilerin bittiği, kabileciliğin körüklendiği saygı sevginin kalmadığı ve çevredeki itibarı gittikçe zayıflayan bir Mamurek imajı şübhesiz hepimizi derinden üzmüştür. Bu gelişmelere sebep olan bir avuç çıkarcı grubun, çıkarları uğruna herşeyi mübağ sayan,7'sinden 70'ine kadar herkese zarar veren bu bağnaz, tutucu ve çağ dışı anlayışa dur diyecek potansiyelin varolduğuna inanıyorum. Bundan böyle tüm duyarlı Mamureklilerle el ele vererek sosyal, siyasal ve kültürel proje üreten, yaşanır çağdaş bir Mamurek yaratma arzusuyla tüm Mamureklileri ve şahsınızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
NOT: Eleştiri olarak değil, önerim olarak ağırlıklı tek köy yerine Mamureği bütünüyle ele alan içerikli söylemler; ilişkileri daha da çok olumlu yönde etkileyeceği kanısındayım.
NURİ ÇİFTEHAN / MALATYA 17.10.2006

Turan Onay    27 Ekim 2006 18:58 | Malatya
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
özlemimiz olan demokrasinin,barışın,kardeşliğin yaşantımıza nakşedilmesi çoşkusuyla merhabalar mamurekten.çokşey yazıyoruz ama bir icraat yok pratikte birşeyler yapamıyoruz.enazından kendi özeleştirimizi bile yapamıyoruz.misal,mamurekte yaşanan usumette herkes birilerini suçladı,birileri herkesi suçladı kardeş kardeşe yüz çevirdi....verhasılı tatsızlık yaşandı.biri cıkıpta diyemedi yahu gençler hanginiz dünya görüşünüzü,ideolijilerinizi,demokrasiyi,insan haklarını,muasır medeniyetler seviyesini,hak ihlallerini,alevilik felsefesini,özgür bireyi,özgür toplumu,emeği,adaleti,adalet icin aclıktan ölenleri,hakları için mücadele edenleri vs,hanginiz annenize,babanıza,amcanıza,yaşlılara,çocuklara....ANLATTINIZ .düşüncenizi kiminle paylaştınız meydanlarda kardeşlik diye bağıranlar eve gittiklerinde susuyorlarmı.neden kendimizi büyüklerimize,yaşlılarımıza,çoçuklarımıza,gençlerimize anlatmıyoruz,tartışmıyoruz.hal böyle olunca tabiiki yaşlılar yanlış yapar.SADECE BİRİLERİNİ SUCLAMAK,YAŞLILARI SUÇLAMAK`BAKIN ÇÖZÜM OLMADI.doğrudur hep büyüklerimiz sebep oldu ama düzelmesi içinde gençlerde vesile olsun.gelişen,değişen dünyadan haberdar olalım haberdar edelim.unurlu bir yaşam için,özgür bir toplum için umuz umuza.kırmadan kırılmadan,sevgi ile karsılıklı saygı ile hoşgörü ile çözülmeyecek hiçbir sorun atılmatacak hiçbir adım yoktur.bu temenni ile saygılar.sayın ÜSTGÜLE selamlar
NOT.düğünlerimizin vazgeçilmezi olan silah sıkma adetine sonverelim.ALLAH göstermesin medyayı iyi takip edenler bilir kaçkişiye sebep olduğunu.MAGANDA KURŞUNLARINA HAYIR KAMPANYASINI BAŞLATALIM.
03.10.2006

Turan Onay    27 Ekim 2006 18:56 | Malatya
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
merhabalar sayın ÜSTGÜL,deyerli mamurek ve kardeş aşiretleri.öncelikle mamurekte düzenlenen yamaç paraşütü şenliklerine deyinmek istiyorum.şenlik gercekten çok güzel oldu emeği gecenlere teşekkürler.ama eksiklikler vardı ilki şenliğimiz ilk önce SEMAHLA başlamalıydı bence.bizim inancımızın ve yaşam biçimimizin ,kültürümüzün yansıması gerekiyordu.ikincisi kürçe müzik olmayışı.üçüncüsüde MAMUREK.şenlikte sayın apdullah bakış olmasaydı dışardan gelen misafirler mamurekte olduklarını belki bilmezlerdi.çünkü her nekadar beydağı olsada mamurek diye biliniyor.neyse farkı yok ama göğsümüzü gererek mamurekte diyebilmeliyiz her yerde.gelecek yılki şenlik için bence sitemizde bir anket uygulaması yapmalıyız.örneğin hangi sanatçı daha çok talep ediliyor gibisinden uygulamalar yapılmalıdır.fazla uzatmadan gelecek yılki etkinliklerimize özellikle sayın HASAN ÜSTGÜLÜ DE BEKLİYORUZ.bu yılki şenlikte başta sayın başkanımız ABUZER SARITAŞa dernek başkanımız ABUZER AKDAĞ,sanatcımız ABDULLAH BAKIŞa VE emeği gecen herkese selamlar TEŞEKKÜRLER.
14.09.2006

Nurettin Bakış    27 Ekim 2006 18:54 | Denizli
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
ben denizli'den nuretin bakış.denizliden bütün mamureklere slm sitenin hazırlanamasında emeği geçen büyüklerimize teşekür ederim.

Cafer Onay    27 Ekim 2006 18:53 | Mamurek
OylamaOylamaOylamaOylamaOylama
Busiteyi hazirlayan saygideger gurbetci koylumuz (asiretlimiz)sayin Hasan Ustgule tesekurler. Umarim koyumuzdeki bazi dinazorlar bu siteyi gorurler kardesligin ve birligin nedemek oldugunu anlarlar ve bundan sonra derneklerin bir ayrilikci unsur(insanlarin birbirlerine cephe olusturdugu ikilik tohumlarinin ekildigi biryer)olmadigin aksine ozu itibariyle bir birliktelik kardeslik ve beraberlik merkezi oldugunu ve o ozunu kurumasi gerektigini anlarlar. Oncelikle birbirimize saygi gostermeyi ogrenmemiz gerekiyor eger bunu yapabilirsek gerisi kendiliginde gelisir.Bunu icin tek umudumuz okumus ve hala okuyan genclerdi ama onlarinda bir kismi halla kucuk hesaplar pesinde olan ve sadece kendi cikarlarini dusunenlerin pesinde kostular eger okumus biri halla bundan 50-100 yil oncenin gericilige donuk dusuncelerin pesinde kosuyorsa saygi gostermeyi bilmiyor demokrasiyi hazmedemiyorsa burda cok buyuk bir problemimiz var sanirim. Guzel bir gelecek umuduyla.
Selamlar


459
Ziyaretçi defteri içerikleri

Enson ziyaretci

Okan sezer
Sn. Admin. Benim dedem Balıkdere köyünden "Kartal Memet" olarak bilinir. Sezer ve Sarıtaş aileleri a
Huseyin
Mamürek ve diğer kardeş köyleri alevi türkmen kökenlidir, sonradan kürtleşmişlerdir, ama asılları so

«Mart 2012 
PaSaÇaPeCuCuPa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

anket


www.mamurek.com
beydagi