beydagi

 
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • dark color
  • red color
Anasayfa arrow Haberler
Haberler
Belediye Baskan adayi Sükrü Oguz
Yazar Administrator   
Cuma, 13 Şubat 2009

sukruoguz2.jpg Çok saygıdeğer mamurekliler,

Ben 1955 yılında Mamurek'in Söğüt Köyünde dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Malatya'da tamamladıktan sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) Fizik Bölümünde üniversite eğitimimi tamamladım. 1981 yılında Diyarbakır Anadolu Lisesi'nde göreve başladım. 14 yıl boyunca Diyarbakır Anadolu Lisesi'nde öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra sırasıyla Batman TED Koleji, Diyarbakır Amid Koleji, Kocaeli 19 Mayıs Lisesi ve Akçadağ Çok Programlı Lise'de çalışarak 2008 yılında emekliye ayrıldım. 

Evliyim, biri matematik öğretmeni, biri avukat iki çocuk sahibiyim.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Kasabam olan Beydağı Beldesi'nin bağımsız olarak Belediye Başkanlığı'na adaylığımı koydum.  Belediye Başkanlığı'na aday olmamı gerektiren bazı nedenleri siz değerli Mamureklilerle paylaşmak istiyorum.

1)Belediyemizin katılımcı ve şeffaf bir anlayışa kavuşturulması ve kurumsallaşması,
2)Sadece 16 kilometre mesafede bulunan, binlerce nüfusu bulunan  bir beldenin sağlık hizmetlerinin çözümü için acilen bir sağlık ocağına, doktor, hemşire ve ebelere duyulan ihtiyacın karşılanması, 3)Başlanamayan okul inşaatının belde halkının maddi katkılarının dışında, Devlet'ten kaynak aktarılmadan tamamlanması ve en geç 2011 yılında eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesi, 4)Belediye'ye gelecek hükümetin maddi kaynakları dışında finansal kaynak sağlanması ve Belediyeye bağlı bir takım işletmelerin kurulması ile istihtam yaratılması yani Belediye dışındada yeni iş alanlarının yaratılması, 5)AB projeleri ile köylerimize ekonomik kaynak sağlayacak mandıracılığın alt yapı çalışmalarına başlanılması, 6)Aciliyet arzeden ve Malatyamızın da önünde çok ciddi bir şekilde duran kuraklığa karşı tedbirler almak ve orman ağaç türlerini arttırmak, 7)İçme ve sulama suyu ihtiyacının karşılanması için bürokratik girişimlerin ciddiyetle ısrarlı bir şekilde yapılması ve kamuoyu desteği yaratmak, 8)Tarım faaliyetlerin teknolojik araçların kullanımının yaygınlaştırılması, tarımsal ürünlerde çeşitlilik ve suya daha az ihtiyaç duyan gelir getiren başka ürünlerin yetiştirilmesi, 9)Ciddi, güvenilir ve şeffaf bir yönetim anlayışına sahip modern bir kooperatifin kurulması, 10)Gençler için kültür ve spor etkinliklerinin gerçekleştirebilecekleri alanlar ve imkanların sağlanması ile bu yönde desteklenmesi, 11)Öğrenim gören yoksul öğrencilerimize burs bağlanması,

 

Çok saygıdeğer mamurekliler,

Bunların hiçbiri bir rüya değil, ülkemizde bu türden bir belediyeciliğin örnekleri var. Hiçbir şey imkansız değildir ama istenmeyen hiçbir şeyin de gerçekleşmeyeceğini biliyorum. Beydağı Kasabası, husumetlerin güdülmediği, modern ve katılımcı bir belediyeye sahip olmayı hak ediyor ve tüm bunları gerçekleştirmeyi arzu ediyorum. Ancak, hepiniz bilmelisiniz ki "halka rağmen" hiçbir şey yapılamaz. Mutlaka isteyen, destekleyen ve çabalayan dürüst bir halk iradesiyle, halkın katılımıyla bunları hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Belediyecilik, hizmet götürmektir, hizmet etmektir. Siz saygıdeğer hemşerilerime hizmet etmek bir onurdur.

Saygılarımla,

Beydağı Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı, Şükrü OĞUZ

Son Güncelleme ( Pazartesi, 07 Eylül 2009 )
 
belediye seçimleri yaklaşiyor
Yazar Administrator   
Pazartesi, 05 Ocak 2009
Değerli canlar,
Biliyorum, belediye seçimleri yaklaşiyor ve bazı kardeşlerimiz bize hizmet verebilmek için yarışacaklar, sağolsunlar.
Bu yarışmaya katılacak canlar 2 şeye dikkat etmeli:-        Nefsi menfaat beklememek-        Kimseye alet olmamak, yani menfaat iliskilerini ayakta tutan çıkar güce.Mamurek, sitemizin tanıtım sayfasında da belirttiğim gibi, büyük şehire (Malatya ya) 19 km uzak, fakat temel ihtiyaçlarımıza 2000 km uzak.Bu temel ihtiyaçları halkımıza en yakın mesafeye getirecek canlar lazım. Bu kardeşlerimize demokratik ve medeni haklarla, imkan tanımalıyız. İnsanları yönetenler bilgin olamı (Hz. Ali). Bize bu amaçla gelenler hoşgelmiştir. Hille, zorbalık ve menfaatçıların aramızda yeri olmamalı.Buna inaniyorum ve güveniyorum. Sonuçta hangi kardeşimiz kazanırsa kazansın ve diğer kardeşlerimizde onu tebrik etmeli. Medeniyet bunu gerektirir. 
Saygı ve selamlarımla.
Hasan Üstgül
Son Güncelleme ( Pazartesi, 05 Ocak 2009 )
 
Anayasa Mahkemesi\'nin iptal kararı
Yazar Administrator   
Pazartesi, 29 Aralık 2008

Saygıdeğer mamurekliler, Anayasa Mahkemesi\'nin iptal kararı üzerine, Danıştay 8.Dairesi 60 günlük sürenin Anayasa Mahkemesi\'nin gerekçeli kararından itibaren başlayacağına ilişkin karar verdiği için 6 Şubat 2009 tarihine kadar, Belediye Başkanlığı tarafından  dava açılması gerekmektedir. Nitekim Yüksek Seçim Kurulu \' da bu hususta açıklama yaparak bunu belirtmiştir. Ancak buradaki sıkıntı Belediye Başkan adaylarının da 5 Ocak 2009 tarihine kadar adaylık başvurusunu yapması gerektiğini biliyorum. Dolayısıyla Belediye Başkan Adaylarının son bir haftası...

Av. Ali Kemal Oğuz

 
Mamurek' in büyük kayıbı.
Yazar Administrator   
Perşembe, 25 Eylül 2008

 hoac1-1.jpg

hoca4-4.jpgMamurek söğüt köyünde  ıkamet eden değerli hocamız Hüsyün Bulut yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek 24.09.2008’de hakka yürüdü.Hayatı boyunca karıncayı bile incitmiyen değerli hocamız Mamurek ve çevre köylere çok emeği geçen en büyük varlığımızdı. Hem hocamız hem duvar ustamız ve de marangozumuzdu. Hayatı boyunca söğüt’ de yaşayan bu değerli insanımız bir yıl dan beri hastalıkla mücadele etti. Her nekadar yanındaki insanları üzmesin diye çabalarken genede hergün durumunun ağırlaşması yakınlarını ve sevenlerini yani hepimizi çok üzdü. Bir ata sözü vardır: Kaybettiğin insanların ardından ağlama, kazandıkların insanların değerini bil. Mamurekli insanlarımız bu değeri çok iyi bildiler. Bir yıl boyunca hasta insanı yanlız bırakmadılar. Allah hepisinden razı olsun. Hocamıza Allahtan rahmet dileriz. Bulut ailesnin ve tüm Mamurek’in başı sağolsun. Hasan Üstgül
Son Güncelleme ( Perşembe, 25 Eylül 2008 )
 
Susuz Mamurek
Yazar Administrator   
Perşembe, 11 Eylül 2008

merhabalar ...

bu site aracılığıyla tüm hemşehrilerime güzel şeyler yazmak isterdim gurbetçilerimize iyi moral verici şeyler yazmak isterdim ama mevcut  başkanınımız ve belde halkımız iyi olan her şeyi unutmuş herkes  ayrı bi alemde. belediyemizde yaklaşık 20 gündür su yok daha öncesinde belediye personelinin verdiği bilgiye göre içme suyunda insan pisliği buldukları nı ve kimse suyu içmesin diye kasabanın derneğinde halka bilgi veren belediye personelleri olayın basına sızması  halinde gerek malatya güneş televizyonu gerek benim çalışmakta olduğum malatya yenigün gazetesinin olayla ilgilenmesi halinde belediyenin içme su şebekesini nin üzerini açık bırakması tamamen görevi kötüye kullanmak olduğunun bilince olan Başkan SARITAŞ kendi personeliyle yapmış olduğu kunuşmadan sonra personel adeta bunları gerçekj olduğunu ama gerektiğinde de yalan olduğunu söyleyeceğini bize bire bir söylemiştir.

Bu kadar duyarsız ve rahat harekatlarıyla da dikkatimden kaçmayan SARITAŞ ancak görevini bu kadar kötüye kullanabilir yapılması gereken su şebekesiyle hangi personelin surumluysa onu halkın önünde halkın sağlığıyla uynadığı için cezalandırmandı tabi bunları yazarken unuttuğum bir şey var bay başkan belediye binasına gelmediğin için halkın arasında olmadığın için halkın sağlığıda seni bu kadar ilgilendirmez tüm bunlara rağmen çalıştığım gazetede de bu haberlerin halkımıza zarar vereceğini düşündüğüm için yayınlamadım ama bay başkan tarafından yapılan son hamle bardağı taşıran hamle oldu SARITAŞ malatya yenigün gazetesinde çalıştığım tüm süre içerisinde artık senin takipçin mamureklilerinde eli kulağı olacağım buradan bunuda hatırlatayım.

Bununlada kalmayan SARITAŞ ve şakşakçıları 20 gün köye gelmeyen suyu ağaçlara kullandılar diyerek köylüyü gider ayak savcılığa verdeiriyorsun artık bir  beklentin yok belediye kurulalı 8 sene oluyor bugüne kadar neredeydin savcılığa verdiğin insanların adına bende seni savcılığa vereceğim yapılan harekat tamamen ark niyetlidir agaçları olduğu nu iddia ettiğin insanların agaç larının yaş tespitini isteyim personelin ve senin hakkında görevi kötüye kullanmaktan dava açıp davanında takipçisi olacağız.

Belediye makam aracının gece geç saatlerde görev dışında şahsi ihtiyaçlarda kullanıldığının kamera ve fotoğraflı görüntüleride elimde mevcuttur şu an açıklama gereği duymadığım bişr çok belge ve belediyede işleme girmiş evrak foto kopileride geretiğinde savcılığa verilir sen başkan olabilirsin yarın başkanlığın biter olduğun gibi yapa yalnız kalırsın gel gider ayak küçük menfaatlerini bir kenara bırak halkı bir araya getir yoksa halk zaten senden sonra bi araya gelir ama sen bir daha o halkın içöine giremezsin.

Mehmet OĞUZ malatya yenigün gazetesi.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 64 - 72 Toplam 103

www.mamurek.com
beydagi