beydagi

 
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • dark color
  • red color
Anasayfa arrow Haberler
Haberler
Mamurek in en büyük Kaybı
Yazar Administrator   
Pazar, 10 Haziran 2012

ozkanbakis.jpgKalbine yeşil sahada yenik düştü

Malatya'da 27 yaşındaki bir beden eğitimi öğretmeni, futbol maçı yaptığı halı sahada kalp krizi geçirmesi sonucu vefat etti.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 16 Haziran 2012 )
Devamını oku...
 
Sivas davası zaman aşımından düştü
Yazar Administrator   
Çarşamba, 14 Mart 2012
sivas130212.jpg1993 yılında 35 kişinin yakılarak öldürüldüğü “Sivas katliamı davası” mahkemenin zaman aşımı nedeniyle davayı düşürmesiyle kapandı.

Mahkeme önünde toplanan binlerce kişi karara tepki göstererek “adalet istiyoruz, zaman aşımına hayır” sloganlarıyla Sıhhiye’ye doğru yürümek isteyince polis gözyaşartıcı gaz, tazyikli su ve coplarla müdahele etti ve barikatlar kurdu.

İlgili Konular

Farklı internet siteleri, gaz fişeklerinin isabet ettiği çok sayıda kişinin yaralı olduğunu da bildiriyor.

Duruşma

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sabah 10′da başlayan duruşmada savcı beklendiği gibi zaman aşımı talep etti. Duruşmada avukatların son beyanları da dinlendi.

Avukat Şenal Sarıhan ve Avukat Mehdi Bektaş son beyanlarında Sivas’da 19 yıl önce 35 kişinin yakılarak öldürülmesinin insanlığa karşı suç kapsamında ele alınması gerektiğini, insanlık suçlarında zaman aşımı uygulanamayacağını söylediler.

Devamını oku...
 
Sultan Bulut'un vefatı
Yazar Administrator   
Çarşamba, 14 Mart 2012

sultan_bulut.jpgEdinilen bilgiye göre 12.03.2012 tarihinde Malatya da Cemal Gürsel mahallesinde ikamet eden, Sultan Bulut (Hasan Bulut' un eşi) vefat etmiştir.
Merhume Sultan hanıma Allahtan rahmet diler, Bulut ailesinin acılarını paylaşarak başsağlı dileklermimizi iletiyoruz.

Son Güncelleme ( Perşembe, 15 Mart 2012 )
 
Bizimkilerede bir gün sira gelecek, Helal olsun Almanlara, Indirdiler
Yazar Administrator   
Cuma, 17 Şubat 2012

wulf.jpg

Almanya Cumhurbaşkanı Wulf istifa etti

Bir işadamı arkadaşından düşük faizli özel kredi alma ve basını sansüre çalıştığı gerekçesiyle sert eleştirilere maruz kalan Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff istifa etti.

T24 - Adı bir konut kredisi skandalına karışan ve görevini kötüye kullandığı iddia edilen Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff istifasını açıkladı.

Eşi Bettina Wulff'le birlikte kameraların karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Wulff, "Bana olan güvenin zedelendiğini gördüm, o nedenle istifa ediyorum" dedi.

Wulff'un saat 11'deki açıklamasının ardından Başbakan Merkel'in de saat 11.30'da bir açıklama yapması bekleniyor. Wulf'un istifa edeceği haberleri üzerine Başbakan Merkel, bugünkü İtalya ziyaretini son anda iptal etti.

Bild istifasını istedi

Almanya'nın en yüksek trajlı gazetesi Bild, Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff'a bugün istifa çağrısında bulunmuştu. Yine ülkenin en saygın siyasi dergisi Der Spiegel internet sitesinde manşetten verdiği haberde, "Geleceği olmayan Cumhurbaşkanı" başlığını kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı olduğu dönemde, bir işadamı arkadaşından 500 bin Euro düşük faizli özel kredi aldığını parlamentodan ve kamuoyundan sakladığı gerekçesiyle Hannover savcılığı soruşturma başlattı.

Alman medyasının bu olayın üzerine gitmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un tatillerini sıkça işadamlarına ait villalarda geçirdiği ortaya çıkmıştı.

Basına sansür ve tehditle suçlanıyor

 Cumhurbaşkanı Wulff'un, Bild Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kai Diekmann'ı arayıp, haberlerin yayınlanması durumunda medya grubuyla ilişki kesme tehdidinde bulunmasının ortaya çıkması üzerindeki siyasi baskıları daha da arttırmıştı. 

Cumhurbaşkanı Christian Wulff işadamı arkadaşından özel kredi aldığını kabul etti ve bunu kamuoyundan saklamasının hata olduğunu söyledi. Ancak Cumhurbaşkanı Wulff, basına sansür uygulamak istediği yönündeki suçlamaları kabul etmedi.

 Dokunulmazlığı Meclis'te oynalanacak

Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un dokunulmazlığının kaldırılması için Federal Meclis'te üçte ikilik çoğunluğun sağlanması gerekiyordu. Ana muhalefet partisi Sosyal Demokrat Parti (SPD) dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oy kullanacağını açıklamıştı.

 Wulf istifayla göreve gelmişti

Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Almanya'nın eski Cumhurbaşkanı Horst Köhler'in 2010 Mayıs ayında beklenmedik istifası sonrasında Temmuz 2010 tarihinde göreve gelmişti.

Bir gazete bir Cumhurbaskanini bile taht tan indirebiliyorsa, bu halkin büyük bir basarisidir. Ülkemizde ise, gazeteciler bunun bedelini kendi canlari ile ödüyorlar yinede iktidarcilar yasiyor.

 

 t24.com.tr

Son Güncelleme ( Cumartesi, 18 Şubat 2012 )
 
Alevi dedeleri, polise "Aleviliği" anlattı
Yazar Administrator   
Perşembe, 19 Ocak 2012
tunceli-polis.jpgTunceli Emniyet Müdürlüğü, Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Tunceli Cemevi ile birlikte düzenlediği "Alevi İnanç ve Kültürü" konulu seminerle personeli bilgilendirdi.l Kültür Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen "Alevi İnanç ve Kültürü" konulu seminere Vali Mustafa Taşkesen, Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, İl Müftüsü Hüseyin Yıldırım, Alevi dedeleri Ahmet Yurt, Eşref Doğan, Ahmet Uğurlu, Ali Rıza Uğurlu, Kadir Bulut ve Ali Ekber Yurt ile polis memurları ve eşleri katıldı.
Seminerde konuşan Vali Mustafa Taşkesen, bu bölgede uzun yıllar çalıştığını, komşu il Elazığ'da kaymakamlık yaptığını buna rağmen yine de belli bir ön yargıyla şehre geldiğini söyledi.


Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 19 - 27 Toplam 103

www.mamurek.com
beydagi